Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów w 2017 roku była wielotematyczna. Najwięcej uwagi (i eksponatów) pracownicy Biblioteki PTPN poświęcili Sewerynowi Mielżyńskiemu – jego życiu i dziełu. Ale przygotowaliśmy również wystawę oraz prelekcję na temat dawnych ubiorów.

plakat   baner

przygotowania przygotowania przygotowania

przygotowania zwiedzajacy zwiedzjacy

zwiedzajacy przygotowania przygotowania

Chcieliśmy pokazać choćby niewielką część dawnych zbiorów sztuki, ofiarowanych Towarzystwu przez hr. Mielżyńskich, przeto w Sali Posiedzeń i w holu pojawiły się obrazy na co dzień nieeksponowane.

wystawa wystawa wystawa wystawa

Po starannych, długich przygotowaniach w sobotni wieczór 20 maja pojawili się oczekiwani Goście. Niektóre wpisy do księgi pamiątkowej same kwalifikują się na wystawę...

zwiedzajacy zwiedzajacy zwiedzajacy

zwiedzajacy zwiedzjacy zwiedzajacy

zwidzajacy zwiedzajacy zwiedzajacy

zwiedzajacy zwiedzajacy zwiedzjacy

zwiedzajacy zwiedzajacy zwiedzajacy zwiedzajacy

zwiedzajacy zwiedzajacy zwiedzjacy zwiedzajacy

zwiedzajacy zwiedzajacy zwiedzajacy

... a tymczasem na Dziedzińcu PTPN odbywał się pokaz mody, przygotowany przez młodych projektantów z Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu. Niektóre stroje nawiązywały do historycznych wzorów. Doprawdy, było co podziwiać.

moda moda moda moda

moda moda moda

Gdy zapadł zmierzch, na Dziedzińcu „Teatr u Przyjaciół” wystawił dla naszych Gości spektakl „Senne łagodne prześwity”.

spektakl spektakl spektakl

spektakl spektakl spektakl spektakl

spektakl spektakl spektakl

spektakl spektakl spektakl

Zdjęcia do fotoreportażu wykonał nieoceniony Krzysztof Fabiański. Organizację tegorocznej Nocy Muzeów wsparł finansowo Urząd Miasta Poznania.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tę uroczą majową noc. Do zobaczenia w przyszłym roku!